Z miłości do nitek szydełkiem zrobione ...

Poniżej prezentujemy nasze prace -  dzianiny, które zostały wykonane w ostatnim czasie.

Strony

O mnie

Moje zdjęcie
Śląskie, Poland
Jesteśmy spokrewnionymi fankami robótek. W naszych rodzinach od zawsze ktoś coś dziergał, a z zachowanych prac niektóre możemy przedstawić w ,,Babcinym kuferku". Niedawno same odkryłyśmy, że i my też potrafimy ,,supłać", a efekty są widoczne na zdjęciach. Dziergamy w każdej wolnej chwili, wciąga nas to coraz bardziej,a my w to hobby wciągamy chętnych i cierpliwych nowych członków, teraz już niekoniecznie spokrewnionych. Fascynują nas ciekawe, niepospolite wzory i cieszy każda dokończona praca.

Warto tam zajrzeć

Warto tam zajrzeć
Kliknij zdjęcie a przeniesiesz się do ogrodu

12 stycznia 2011

Węzeł Salomona - pętelki
Szal zrobiony jest wzorem, albo jak kto woli techniką węzłów Salomona, istnieje też druga używana nazwa tego wzoru – pętelki, oczywiście przerabiamy wzór szydełkiem. Z początku wydawał się dość skąplikowany, ale w rzeczywistości jest naprawdę łatwy do opanowania. 

5 komentarzy:

 1. Wzór bardzo efektowny, super to wygląda-pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Cieszę się, że tu trafiłam. Wprawdzie moją specjalnością są druty(specjalność dumnie brzmi - uczciwiej byłoby napisać : miłością), ale dzięki zaglądaniu tutaj może wyjdę poza tradycyjny słupek i półsłupek?

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się te węzełki podobają no atym samym i szal.Ciekawe czy mogłabym te węzełki zastosować przy moich sznurkach. może popróbuje.
  Pozdrawiam i gratuluję pięknych wyrobów.

  OdpowiedzUsuń